Bemutatkozás

Iskolánkban minden gyermek a képességei szerinti legmagasabb szintű nevelést és oktatást kapja. Célunk olyan „szerethető” iskola működtetése, ahol minden gyermek azt a támogatást kapja, ami szükséges tehetsége kibontakoztatásához, ahol a játékosság alapeleme a tanóráknak, ahol fontos a sikerek megélése. Fő értékünk a gyermekközpontúság, a „mindent a gyerekekért” elv.

Mit kínálunk a 2021-2022-es tanévben?

• Sportiskolai és ének-zene tagozatos osztályok indítását
  • Heti egy angol és néptáncórát
  • Heti egy házi feladattól mentes délutánt
  • Egy szerethető, otthonos iskolát
  • Játékot és élményeket tanórákon
  • Erdei iskolákat, kirándulásokat, nyári és sítáborokat
  • Szabadidős programokat
  • Tehetséggondozást és egyéni fejlesztést
  • Szülő-gyerek-tanár közös programokat
  • Iskolabuszt a Százados úti gyerekeknek
  • Edzésre kísérést
  • Délután helyben edzéseket és zeneiskolai foglalkozásokat (szolfézs, zongora,…)

Iskolánk új vezetése az intézmény 100 éves hagyományainak megtartásával, innovatív szemlélet és módszerek bevezetésével várja a leendő elsősöket.

Az épület elhelyezkedése ideális. A belvárosi forgalomtól mentes, zöldövezeti környezetben, az Orczy-kert, Népliget és a kiemelt sportlétesítmények szomszédságában (Nemzetvédelmi Egyetem, Ferencvárosi Torna Club, Törekvés Vívóegyesület, Airnergy Futball Club) található. Iskolánk könnyen megközelíthető, amelyet az iskolabusz szolgáltatás is segít, mely a körzetünkbe tartozó Százados úti lakótelepről szállítja a gyerekeket.

Iskolaépületünk sportlétesítményekkel gazdagon felszerelt (2 tornaterem, tornaszoba, konditerem, sportudvar, télen sportsátor, szabadtéri fitnesspark, műfüves futballpálya és sátor, amely az Airnergy Futball Clubbal való együttműködésnek köszönhető).

Iskolánk meghatározó arculatát az ének-zene tagozat és a sportiskolai oktatás adja. Belső környezetünket folyamatosan szépítjük, fejlesztjük, hogy a gyermekek minél jobban érezzék magukat az iskola falai között. Pedagógusaink magasan képzettek, nagy rutinnal rendelkeznek, ami a sikeres nevelő-oktató munka feltétele. Több egyetem tanárhallgatói nálunk töltik gyakorlatukat, hiszen kollégáink jó mentorként tudják átadni tudásukat.

Céljaink:

• az óvoda-iskola átmenet zökkenőmentes megsegítése, biztonságos iskola megteremtése
  • hatékony fejlesztő és tehetséggondozó munka
  • matematikai és anyanyelvi kompetenciák differenciált fejlesztése a tanulók képességei szerint
  • tanulásmódszertani elemek beépítése az oktatásba minden évfolyamon az önálló és hatékony tanulás elsajátítására, mely megalapozza a középiskolai és egyetemi tanulás folyamatát és sikerességét.

Iskolánk profilja:

SPORTISKOLAI KÉPZÉS

• a Magyar Olimpiai Bizottság és a Sportiskolák Országos Szövetsége által akkreditált sportiskolai kerettanterv alapján haladó osztály, melyre egész Budapest és vidéki vonzáskörzetéből várjuk a gyerekeket
  • pedagógiai asszisztensünk elkíséri a gyerekeket az FTC népligeti létesítményeibe az úszásoktatásra és a délutáni edzésekre
  • délutáni idősávban választható sportfoglalkozások (floorball, szivacskézilabda, labdarúgás, kosárlabda, asztalitenisz, akrobatikus rock ’n’ roll)

ZENEI OSZTÁLY

• alsó tagozaton furulya oktatás, „Kicsinyek kórusa”
  • felső tagozaton „nagykórus” heti kétszer
  • a Józsefvárosi Zeneiskola pedagógusai által helyben tartott hangszeres és szolfézs foglalkozások.

Mindkét képzési formában:

• az angol nyelv tanítását 1. osztályban kezdjük heti egy órában, 3. évfolyamtól bontott csoportban, 4. évfolyamtól heti 3 órában folytatjuk. Hetediktől nívócsoportban emelt szintű (heti 4 órás) képzést biztosítunk nyelvvizsga felkészítésben gyakorlott pedagógus vezetésével, amelynek célja nyolcadik év végén egy B1-B2-es szintű nyelvvizsga letétele.
  • alsó tagozaton hetente egyszer néptáncfoglalkozást tartunk
  • digitális eszköztár használata a tanítási órákon és szakkör formájában (okostábla, tabletek, mobiltelefonok, robotika)

Oktatásunkat segíti: partneri kapcsolatok a Művészetek Palotájával és a Természettudományi Múzeummal, laborgyakorlat a Leövey Gimnáziumban, táborok (magyarkúti erdei iskola, nyári táborok, tiszafüredi vízitábor, floorball- és nyelvi tábor).

Büszkék vagyunk címeinkre: Örökös Ökoiskola, Magyar Vöröskereszt bázisiskolája, MÜPA partnerintézménye, Magyarország legjobb sportiskolája, Microsoft Innovatív Iskola program tagja.

Szülők így ajánlják iskolánkat:

• jól felkészült, sokoldalú tanárok tanítanak
  • minden gyerekre odafigyelnek
  • minden tanulóban megtalálják, miben lehet sikeres, tehetséges
  • segítenek a családoknak, ha élethelyzetük miatt támaszra szorulnak
  • továbbtanulási eredményeik nagyon jók
  • sokszínű programok várják a tanulókat
  • projektheteken és témanapokon játszva tanulnak a diákok
  • szakmailag elismert pedagógusok dolgoznak itt
  • az iskolavezetésnek fontos a szülők véleménye

Gyerekek mondták:

„Nagyon szeretek a Vajdába járni! Aranyosak a tanító nénik, mindig figyelnek ránk! Lehet sportolni, sok program van, amit nagyon szeretünk!

„Büszke vagyok, hogy Vajdás lehetek! Mindenkinek van lehetősége megmutatni, miben jó! Van aki a sportban, van aki szépen énekel, de rajzversenyen, angolon is lehet sikereket elérni!”