Kedves Szülők! Kedves Diákok!

Iskolánk használt mobiltelefon- és elemgyűjtő versenyre jelentkezett!
A verseny elsődleges célja: környezetvédelmi szemléletformálás. Játékos formában, egy pénznyereményekért folyó verseny keretében megismertetni a gyerekekkel a szelektív hulladékgyűjtés ezen formáját.
A verseny szervezői: A CCR REBAT Nonprofit Kft. és a Földbarátok.
A verseny kezdete: 2018.10.01.
A verseny vége: 2018.10.30.
Eredményhirdetés: várhatóan 2019.01.30.
Nyeremények: a legtöbb elem/mobiltelefon hulladékot gyűjtő 1-3. helyezést elérő iskola
pénznyereményben részesül:

·        Az I. helyezést elérő iskola nyereménye: 100.000 Ft.
·        A II. helyezést elérő iskola nyereménye: 80.000 Ft.
·        A III. helyezést elérő iskola nyereménye: 70.000 Ft.
A legtöbb mobiltelefon hulladékot /és vagy tablet hulladékot gyűjtő, 1.-3. helyezett iskola külön pénzjutalomban részesül:
·        Az I. helyezést elérő iskola nyereménye: 50.000 Ft.
·        A II. helyezést elérő iskola nyereménye: 30.000 Ft.
·        A III. helyezést elérő iskola nyereménye: 20.000 Ft.
Az elért helyezéstől függetlenül minden résztvevőt az általa gyűjtött hulladék mennyiségének függvényében garantált támogatási díj illeti meg:
·        Gyűjtött elemhulladék/ akkumulátor esetében 40 Ft/kg.
·        Gyűjtött mobiltelefon/ tablet hulladék esetében 500 Ft/ kg.
A verseny folyamán GYŰJTHETŐ hulladékok:
-        mindenféle szárazelem (ceruzaelem, babyelem, góliátelem, fotóelem, laposelem, 9V-os elem, gombelem, nikkel –kadmium elem, rádiótelefon akkumulátor, egyéb berendezések akkumulátorai, pl. laptopok, barkácsgépek, drónok zárt akkumulátorai. Bontatlan mobiltelefon, tablet készülék akkumulátorai.
A verseny folyamán NEM gyűjthetők:
-        bontott mobiltelefon és tablet, mobiltelefon burkolat, hátlap, mobiltelefon és tablet töltő és egyéb kábel. Egyéb elektronikai berendezés, speciális, nagy méretű ipari akkumulátor.
Kérünk mindenkit, hogy lehetőségeihez képest támogassa ezt a kezdeményezést azzal, hogy lejárt szavatosságú elemeit, használaton kívüli mobiltelefonját leadja az iskolában.
A gyűjtött elemek leadása az iskola főbejáratánál található elemgyűjtőbe, a mobiltelefonok leadása a II. emeleti Természettudományi tanáriban történhet!
Köszönettel: Filep Mária

Igazgató

vissza az idei hírekhez | vissza a kezdőoldalra