Iskolánk

Emelt szintű képzések

Ének-zenei osztály:

Ezekbe az osztályokba humán beállítottságú tanulókat várunk. Emelt óraszámban oktatjuk az ének-zene tantárgyat, melynek keretén belül már az első évfolyamtól kezdve furulyázni tanulnak a gyerekek. Az alsó tagozatos Kicsinyek kórusa nagy sikerrel lép fel különböző helyszíneken. A negyedik évfolyamtól a tanulók iskolánk Arany okleveles kórusának tagjai lesznek. Kórusunk már többször szerepelt külföldön: Ausztriában, Kárpátalján és Olaszországban.

Sportiskolai osztály:

Ezekben az osztályokban a kötelesség teljesítésére, a mindennapos mozgás szeretetére és gyakorlására nevelünk. A tanulók minden nap részt vesznek testnevelés órákon.

Az alsó tagozaton kötelező délutáni foglalkozások vannak, ezek egy részében a gyerekek úszni járnak az FTC uszodájába. Felsőbb évfolyamokon délutánonként edzések, versenyek töltik ki tanulóink szabadidejét. Tanulóink hagyományosan jól szerepelnek a kerületi, budapesti és országos diákolimpiákon. Az iskola szakmai munkája és eredményei alapján a Nemzeti Utánpótlás-nevelési és Sportszolgáltató Intézet által 2006-ban kiírt minősítő pályázaton "KÖZOKTATÁSI TÍPUSÚ SPORTISKOLAI MÓDSZERTANI KÖZPONT" címet nyert el. Országszerte 53, a fővárosban mindössze 6 ilyen intézmény van. A 2008. évi beiskolázástól a sportiskolai osztályok kötelező beiskolázási körzet nélküli, fővárosi és Pest megyei beiskolázású osztályokká válnak, ahol a felvétel a jogszabályban foglalt alkalmassági és képességfelméréshez kötött.

A képzés iránti érdeklődést jól mutatja, hogy a sportosztályokban a kerületen kívüli tanulók aránya már most is 15% körüli. Az iskola 2007. novemberétől folyamatosan várja a már versenyszerűen sportoló vagy a mindennapos sportiskolai képzés iránt érdeklődő tanulókat akár azonnali felvétel, akár a következő tanévre történő előzetes jelentkezés céljából.

Tanórán kívüli programjaink

• Alsó tagozatos napközis csoportok (az étkezés a nem napközisek számára is megoldható)
  • Tanulószoba a felső tagozaton
  • Logopédiai fejlesztő foglalkozás