Iskolánk - Tanórán kívüli tevékenységek

Fejlesztő pedagógia

Nem szabad elfeledkeznünk a gyengébb eredményt elérőkről, az önhibájukból, vagy azon kívül lemaradókról sem. Minden évfolyamon minden tantárgyból lehetőséget kell biztosítani korrepetálásra, felzárkóztatásra.

A pedagógiai szakszolgálatok szakvéleményével rendelkező tanulóknak évfolyamonként 1-1 matematikai és magyar többlet korrepetálási órát biztosít a fenntartó.
A fejlesztő pedagógusok és a szaktanárok közötti hatékony együttműködés érdekében kialakítottuk a fejlesztések új rendjét, mely a kéttanítós modellt ötvözi az egyéni fejlesztéssel. A rászoruló tanulók a szakórákon fejlesztő pedagógustól kapnak segítséget, majd a tanítás után az előírt egyéni fejlesztésen vesznek részt.
A sajátos nevelési igényű tanulók fejlesztését a Józsefvárosi Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Központ utazó gyógypedagógusi végzik.

Fejlesztő pedagógusaink:

• Bódis Csaba: tanító, fejlesztő pedagógus