Újságcikkek

Sikeres versenyek

2016. november 7., hétfő 14:55

Jól szerepeltek fiatal tornászaink a ferencvárosi rendezésű versenyeken.

A hétvégén nagyüzem volt az FTC népligeti tornacsarnokában, ahol a Fradi a hagyományaihoz híven immáron 14. alkalommal rendezte meg a Penta és Kalotherm Kupa fiú utánpótlás versenyét.

Szombaton a Penta Kupa keretében a serdülő és a gyermek haladó korosztályok versenyeire került sor, míg vasárnap a Kalotherm Kupán a gyerek kezdő korosztály tornászai szerepeltek.

A két kupára szakosztályunk a korosztályok legjobbjait hívta meg, így a hétvégén közel száz sportoló mérte össze tudását a Népligetben. A kupák jó alkalmak voltak arra, hogy tornászaink felkészüljenek a csapatbajnokságokra.

Eredmények:

Gyermek kezdő korosztály:
2. FTC YBL "A" csapata ( Péli Domink, Özel M. Emin, Fülöp János, Szontágh Álmos, Ludányi Levente, Tanka Botond, )
5. FTC YBL "B" csapata ( Szőllősi Nándor, Guzsaly Bendegúz, Zsilinszky Ákos, Halasi József , újvári Boldizsár, Tanka Botond )

6. Joós Levente FTC YBL

Az idősebbek számára is mozgalmasan telt az elmúlt időszak. Ezen a héten a csehországi Liberecben rendezték meg az Olimpiai reménységek torna versenyét, amelyen a hagyományokhoz híven az idén is eredményesen szerepelt a magyar fiú ifjúsági tornász válogatott. Az ifi csapat tagja volt két tehetséges sportolónk Balázs Krisztián és Tomcsányi Benedek. A válogatott második helyen végzett, Balázs Krisztián pedig két aranyérmet nyert a szerenkénti döntőkben.