Média

Újságcikkek

Forrás: https://jozsefvaros.hu/hir/6382/lovagi-torna-es-reneszansz-lakoma-matyas-kiraly-tarsasagaban

PROJEKTNAP A VAJDA PÉTER UTCAI ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

Lovagi torna és reneszánsz lakoma Mátyás király társaságában

2018. november 26. hétfõ

Hogyan kerültek lovagok és várúrnők a Vajda Péter Ének-zenei Általános és Sportiskolába, ahova maga Mátyás király is ellátogatott? Ennek nem más volt az apropója, mint a Mátyás király születésének ötszázhetvenötödik és királlyá választásának ötszázhatvanadik évfordulója alkalmából meghirdetett emlékév.

A rendhagyó, november eleji tanítási napon volt rendhagyó történelemóra, reneszánsz énekóra, lovagi torna, de nem maradhatott el a tánc és a középkori lakoma sem. A nap lezárásaként Mátyás király – akiről kiderült, hogy a szorgos hétköznapokon angolt is tanít – a legrátermettebb lovagjelölteket lovaggá ütötte, és meghívta zsoldosseregébe, a híres Fekete seregbe.

Filep Mária, az iskola igazgatónője elmondta, hogy azokon az alkalmakon, amikor szombaton is van tanítás, hagyományosan az órai kereteken kívüli projekteket hajtanak végre, melyek mindig valamilyen aktualitáshoz kötődnek.

A következő szombati tanítási nap, december 1-je adventi készülődéssel telik majd.

Fotók: Vajda Péter utcai általános iskola

vissza az idei cikkekhez | vissza a kezdőoldalra