Szülőknek

Iskolapszichológus

Iskolánkban az iskolapszichológusi ellátást a Józsefvárosi Egységes Pedagógiai Szakszolgálat és Szakmai Szolgáltató biztosítja. Főképp a tanulási, magatartási, beilleszkedési vagy kapcsolatteremtési problémákkal foglalkozik. Segítséget tud nyújtani a szülőknek, ha észreveszik, hogy gyermekük nyugtalan, visszahúzódó, vagy éppen folyton a középpontban akar lenni, figyelme nehezen leköthető, feladatvégzés közben fáradékony, nehezen tanul, iskolai eredményei gyengébbek értelmi színvonalánál, írása, olvasása, matematikai készsége gyenge, megkésett a beszédfejlődése, beszédhibás. Azoknak a családoknak is próbál segíteni, ahol a gyermek nehezen barátkozik, magába fordul, nyugtalan, verekedős, agresszív, indokolatlan dühkitörései vannak, túlérzékeny, iskolát kerül, csavarog, hazudik, lop. Hozzá tartoznak azok a gyermekek is, akiknél lelki problémák testi tünetekben jelentkeznek – a gyermekorvosi leletek szervi eltérést nem mutattak ki, negatívak – például alvászavar, beszédzavar, ágybavizelés, hasfájás, fejfájás, evési problémák, körömrágás, ideges izomrángás, fura arcrángás vagy hadarás. Serdülőkori problémák – megváltozott viselkedés, hangulatzavar, öngyilkossági gondolatok – esetén is megpróbál segítséget nyújtani.
Az iskolapszichológus emellett az osztályközösségek épülését és a konfliktusok hatékony rendezését is támogatja, valamint pályaválasztási kérdésekben is segítséget nyújt.

Iskolapszichológus: Harsányi Kata

Iskolánkban elérhető: szerda 12.00-15.00
  csütörtök 8.00-15.00
  péntek 8.00-15.00

(A szülői konzultáció előzetes megbeszélés alapján ettől későbbi időpontban is történhet.)
E-mail cím: harsanyikata.pszichologus@gmail.com